Historie pisane dłutem

www FB YT

Czas podsumować Targi Hubertus Arena 2017!_

MEBLE MYŚLIWSKIE

Do Centrum Targowo-Konferencyjnego EXPO MAZURY przybyliśmy kilka dni przed 13 października, a gościnne progi tego obiektu pożegnaliśmy po zakończeniu imprezy w dniu 15 tego miesiąca. Targi Hubertus Arena 2017 przeszły już zatem do historii, a nasze wyobrażenia zastąpione zostały wspaniałymi wspomnieniami z tego eventu. Byliśmy pewni, że miłośnicy myślistwa nas zaskoczą, ale aż tak ciepłego i serdecznego przyjęcia nie spodziewaliśmy się nawet w najśmielszych marzeniach! I za to serdecznie Wam DZIĘKUJEMY w imieniu całego zespołu Pracowni Mebli MebS.

Ze zwiedzającymi Targi Hubertus Arena połączyła nas wspólna fascynacja myśliwską tradycją – etosem ludzi lasu, doskonale znających i rozumiejących dziką przyrodę. Wiemy, że jak nikt inny potrafią oni wczuć się w klimat, który nasi Mistrzowie starają się zamknąć w płaskorzeźbach zdobiących meble z kolekcji myśliwskiej. Tylko ktoś, kto wstał bladym świtem, by udać się na podmokłe łąki lub w leśne ostępy; kto poczuł na twarzy chłodną, wilgotną, jesienną mgłę; kto widział dziką naturę budzącą się wczesnym rankiem do życia i skradał się przez zarośla, aby podejść bliżej do dzikich zwierząt – zrozumie, o czym „opowiadamy” w projektach z tej serii.

Podczas Targów mieliśmy wiele okazji do rozmowy o pasjach. My opowiadaliśmy o naszej miłości do drewna – jego niepowtarzalnej faktury, zapachu, koloru, a także niezliczonej liczby form, które można mu nadać. Zwiedzający natomiast dzielili się z naszymi Mistrzami swoją historią, często wielopokoleniową, ponieważ fascynacja dziką przyrodą bardzo często przechodzi z ojca na syna. Te wspomnienia snuły się godzinami, a były tak wzruszające i inspirujące, że dzięki Wam z Targów Hubertus Arena wróciliśmy z mnóstwem nowych pomysłów. A przede wszystkim po raz kolejny zyskaliśmy potwierdzenie, że nasza praca jest potrzebna, zauważana i doceniana.

Jedną z głównych atrakcji stoiska Pracowni Mebli MebS był pokaz snycerski. Postanowiliśmy powtórzyć akcję, która spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem podczas MTM Ostróda 2017. Tym razem sięgnęliśmy jednak po inny motyw. Jego rzeźbienie było bardzo skomplikowanym procesem, dlatego podczas Targów Hubertus Arena, mimo rysowania i strugania przez całe dnie, od samego rana aż do wieczora, nie mieliśmy możliwości pokazania Wam gotowej rzeźby. To zresztą najlepszy dowód na to, jak czasochłonne i pracochłonne jest każde dzieło Pracowni Mebli MebS. Teraz jednak, po kilku kolejnych dniach intensywnego wysiłku, możemy pokazać Wam gotowy owoc naszych starań.

Nie jest to część mebla, ale ścienna dekoracja, która ozdobi zapewne myśliwski pokój, pracownię albo gabinet. W centralnej części widnieje podobizna jelenia z krzyżem – takiego, jaki ukazał się św. Hubertowi. W tle pojawiają się natomiast dwie skrzyżowane myśliwskie strzelby oraz pas z nabojami. Całość ujęta została w wyrafinowany, misterny ornament z gałęzi dębu, liści i żołędzi. Nie bez powodu rzeźby nie pokrywaliśmy lakierem – surowa powierzchnia dębowego drewna o naturalnej barwie jeszcze lepiej oddaje szorstką prawdę o trudach myśliwskiego fachu.

Teraz wiecie już wszystko o Targach Hubertus Arena i znacie nasz największy sekret – projekt przygotowany specjalnie na tę imprezę. Raz jeszcze dziękujemy Wam za niezwykłą atmosferę tych kilku dni spędzonych w Ostródzie i zachęcamy do śledzenia projektów z kolekcji myśliwskiej, które powstaną w przyszłości z inspiracji przywiezionych właśnie z Targów.

Tagi: