Historie pisane dłutem

www FB YT

Czy chcielibyście spotkać się z naszymi mistrzami?_

zegar w stylu myśliwskim z motywami lasu

 

Działalność i dorobek Pracowni Mebli MebS śledzi wielu miłośników rzemiosła, rzeźbiarstwa i meblarstwa. Często pytacie nas, czy istnieje możliwość przyjazdu do Sierakowic. I choć wielokrotnie gościliśmy wycieczki szkolne (zwłaszcza z techników z pokrewnych nam dziedzin), to niestety nie mamy szansy przyjąć wszystkich zainteresowanych – zwłaszcza, gdy cały zespół Pracowni Mebli MebS uwija się z rzeźbieniem czy montażem nowych wyrobów. Wtedy naprawdę niewiele zostaje tu wolnego miejsca – a każda przestrzeń wypełnia się frontami, blatami i listwami.

A jednak chcemy dzielić się z Wami naszą codziennością i to nie tylko poprzez szklany ekran komputera czy smartfona, na którym obserwujecie nasze poczynania za pośrednictwem Facebooka. Dlatego od czasu do czasu udajemy się z rzeźbionymi meblami gdańskimi w trasę… Gdy otrzymujemy zaproszenie na prestiżowe targi meblarskie, korzystamy z szansy na osobiste spotkanie z wielbicielami talentu naszych mistrzów. Zawsze liczymy również na to, że w ten sposób pokażemy świat rzeźbionych mebli osobom, które być może wcześniej nie interesowały się tą dziedziną artystyczną, a teraz będą mogły odkryć ją dla siebie.

Właśnie nadarza się okazja, by zaprosić Was na takie wydarzenie! Od 5 do 8 września 2017 roku Pracownia Mebli MebS będzie prezentować się na Międzynarodowych Targach Meblowych w Ostródzie – jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie. Aż przez cztery dni będziemy prezentować wyjątkowe meble, rozmawiać z Wami o naszej pracy, dzielić się historią i tradycją mebli gdańskich – zarówno tej, którą tworzymy sami, jak i tej, która jest od nas o kilkaset lat starsza.

Specjalnie z myślą o Targach szykujemy wiele atrakcji. Szczegóły podamy w późniejszym terminie, ale już teraz możemy ujawnić, że podczas eventu będziecie mogli wygrać zegar. Ten wyjątkowy mebel powędruje do zwycięzcy naszego konkursu. O tym, co trzeba zrobić, by zdobyć niepowtarzalną nagrodę powiadomimy już wkrótce.

W ramach Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie organizujemy także wielki pokaz sztuki snycerskiej. Aż przez cztery dni będziecie mogli oglądać naszych mistrzów podczas rzeźbienia! Tym razem meblarskie perełki będą powstawać dosłownie na Waszych oczach.

I jeszcze jedna wyjątkowa atrakcja. Wszyscy zwiedzający będą mogli wysłuchać krótkiej prezentacji historii mebli gdańskich, a także rzeźbionych mebli z Pracowni Mebli MebS. Podzielimy się z Wami ciekawostkami na temat obróbki litego drewna i opowiemy o niuansach naszej działalności. Tej wiedzy nie znajdziecie w żadnej książce – ponieważ bierze się ona z wielu lat praktyki i doświadczenia.

Zapraszamy na Targi już we wrześniu!

Tagi: