Historie pisane dłutem

www FB YT

Dziękujemy Wam za spotkania na MTM Ostróda!_

Pracownia Rzeźbiarska

 

Międzynarodowe Targi Meblowe Ostróda 2017 trwały zaledwie cztery dni, ale opowiadać o nich moglibyśmy przez długie godziny. Tych emocji, wrażeń i doświadczeń nie sposób opisać. Nawet teraz, choć od powrotu z Targów mija tydzień, jesteśmy nadal pod wrażeniem spotkań i rozmów z wielbicielami pięknego wyposażenia wnętrz. Daliście nam tak wielką porcję pozytywnej energii, że wystarczy nam jej chyba do końca świata! Wasze reakcje na spotkania z niemal zanikającą przecież sztuką snycerstwa były wzruszające i szczere, a to dla nas najpiękniejsza nagroda za wytrwałość, cierpliwość i upór w tym, czym zajmujemy się na co dzień. I za to wszystko chcemy Wam z całego serca p o d z i ę k o w a ć!

To dzięki Wam przez cztery dni czuliśmy się tak, jakby Mazury należały do nas.

W hali Międzynarodowych Targów Meblowych już od wejścia słychać było podejrzane odgłosy. Czy to dzięcioły rozgościły się na dobre pod dachem? A jednak nie – odgłosy z każdą chwilą potężniały, a im dalej Zwiedzający zapuszczali się wśród stoisk, tym były wyraźniejsze. Po chwili okazywało się już, skąd dobiegają tajemnicze stukania. To ekipa Pracowni Mebli MebS pracowała w pocie czoła nad kolejnymi płaskorzeźbami. I choć rzeźbiliśmy w miejscu jak dla nas nietypowym, to pochłonięci pracą snycerze czuli się dokładnie tak samo, jak na co dzień wśród czterech ścian naszej siedziby.

Przez cztery dni serce Pracowni Mebli MebS tętniło w Ostródzie i przekazywało miłość do drewna kolejnym pasjonatom snycerstwa. Jeden z nich, młody chłopak, przez dwa dni nie odstępował naszych Mistrzów na krok i ramię w ramię z nimi rzeźbił swoje własne wzory. Jeśli czytasz te słowa, pozdrawiamy Cię serdecznie i trzymamy kciuki, aby Twoja pasja stale się rozwijała – z sukcesami!

Snycerze z pasją Meble Gdańskie - tradycje i historia

Przesyłamy również wiele ciepłych myśli pani, która odwiedziła nas na stoisku i długo przyglądała się naszej pracy, a później podzieliła się z nami piękną rodzinną historią. Okazało się, że jej rodzina jeszcze przed wojną mieszkała w wielkim mieszkaniu w starej kamienicy, urządzonym właśnie meblami gdańskimi. Nasza rozmówczyni jako mała dziewczynka zapamiętała szczególnie ogromną, gdańską szafę, z której jej babcia wyciągała różne drobiazgi – dla małego dziecka niemal magiczne! Szafa jakimś cudem przetrwała wojnę (mimo że mieszkanie zostało zniszczone), a teraz do dziś stoi w jej własnym domu. I w tych samych szufladach, z których niegdyś jej babcia wyjmowała pamiątkowe drobiazgi, nasza rozmówczyni przechowuje różne skarby dla swoich małych wnuczków. To bardzo wzruszające, że nasze meble przypomniały tak żywą rodzinną historię – tym bardziej, że staramy się zawsze, by Meble MebS także przetrwały kilka kolejnych pokoleń.

Nie jesteśmy w stanie zrelacjonować wszystkich ciekawych rozmów i każdemu ze Zwiedzających z osobna podziękować za wspomnienia, ciepłe słowa i pełne zachwytu opinie – dlatego chcemy tylko, abyście wiedzieli, że każdą z tych rozmów zapamiętamy!

Bartłomiej Jóskowski połączyła nas pasja do drewna

Podczas MTM Ostróda patrzyliśmy jednak nie tylko w przeszłość, ale także w przyszłość. Furorę wśród Zwiedzających zrobiła rzeźba ultranowoczesnego ścigacza, stworzona przez najmłodszego snycerza z naszego zespołu – Krzysztofa. Zatem i wyobraźnia najmłodszego pokolenia naszych Mistrzów, i stworzona przez tę wyobraźnię unikalna drewniana forma znalazły swoje miejsce wśród statecznych mebli gdańskich.

Herb Ostródy ręcznie rzeźbiony

Herb Ostródy ręcznie rzeźbiony

Widocznym owocem naszej pracy na stoisku jest płaskorzeźba – herb Ostródy. Między innymi nad jego wykonaniem trudziliśmy się podczas warsztatów. Ale równie cenne są dla nas wszystkie wspomnienia, które przywieźliśmy ze sobą z Ostródy do Sierakowic. I które teraz, niczym najcenniejsza nagroda, towarzyszą nam w Pracowni Mebli MebS.

Łączy nas Pasja do Drewna

Łączy nas Pasja do Drewna

Tagi: