Historie pisane dłutem

www FB YT

Dziś chcemy poruszyć Waszą wyobraźnię…_

MEBLE GDAŃSKIE

Mamy nadzieję, że wpisy na tym blogu oraz na naszym fanpage’u na Facebooku są dla Czytelników inspiracją do urządzania ich własnych domów i mieszkań. Na co dzień udowadniamy, że meble rzeźbione w starym stylu doskonale pasują także do wnętrz aranżowanych dzisiaj. Mocno wierzymy w ponadczasowość klasycznej elegancji i niedościgłych wzorców, które pozostawili dla nas mistrzowie z dawnych rzemieślniczych manufaktur…

Współczesność to nie tylko chłodne lofty, metaloplastyka i szkło. To również przestrzeń, w której prezentować można ciekawe i niepowtarzalne dzieła sztuki. Tak naprawdę rękodzieło nigdy nie wyjdzie z mody – zawsze będzie uznawane za cenną ozdobę rezydencji i apartamentów. Co więcej (i nieraz ten fakt podkreślamy), ręcznie wytwarzane dekoracje oraz wyposażenie mają to do siebie, że z upływem lat mogą tylko zyskiwać na wartości. Produkty masowe ulegają modom; dziś są najpopularniejszym trendem, a za parę lat mogą zostać skrytykowane, ponieważ na ich miejsce pojawią się inne formy, materiały, reguły projektowania. Z tej smutnej pogoni za modą wyłączone są jednak te meble, bibeloty i akcesoria, które projektują artyści. One pokonują barierę czasu i stają się trwałą, niezmienną wartością – wzorcem dla przyszłych pokoleń projektantów. Do takich ponadpokoleniowych perełek należą drewniane meble, ale także porcelana, ceramika, lustra… Moglibyśmy wymienić tu wiele różnych przedmiotów i słynnych marek, zapewne dobrze Wam znanych.

Wspominamy o tym wszystkim, ponieważ właśnie ukończyliśmy kolejne dzieło, które będzie trwało przez dekady i – nie mamy wątpliwości – będzie służyć także następnym pokoleniom w rodzinie. Spójrzcie na widoczny na zdjęciach komplet mebli salonowych.

W centrum ustawiliśmy potężny stół, wsparty na czterech figurach lwów. Carga blatu przyozdobiona została liśćmi akantu oraz wizerunkiem Posejdona, a narożniki – tarczą herbową Gdańska. Stół otacza komplet sześciu klasycznych krzeseł w stylu gdańskim, wyściełanych komfortowymi, skórzanymi obiciami. Ich zdobienia znacie doskonale z bodaj najbardziej rozpoznawalnej kolekcji Mebli MebS. Doskonale sprawdzają się tu motywy floralne, pary lwów z tarczą herbową i tralki w formie warkoczy.

Aranżacja salonu nie byłaby pełna bez kredensu o imponujących rozmiarach. Jego przeszklone fronty pokrywają bogate rzeźbienia, korespondujące ze zdobieniami stołu. Pojawia się tu identyczny wizerunek Posejdona i charakterystyczne liście akantu. W przypadku kredensu do snycerskich dekoracji dołączają także listwy z owocowo-kwiatowymi girlandami, figury syren oraz głowy lwów. Wszystko połączone w optymalnych proporcjach, doskonale zrównoważonych i harmonijnie skomponowanych. Jak przystało na meble gdańskie, kredens zwieńczony został wysokim, łamanym gzymsem i dużą tarczą Gdańska z szarfą, podtrzymywaną przez dwa lwy.

Jeśli tak jak my uwielbiacie klasyczne dekoracje, związaną z nimi solidność i klasę, zachęcamy: podczas urządzania wnętrz swoich domów dajcie wyraz sentymentowi do stylu retro! Nawet jeśli w Waszych mieszkaniach nie ma miejsca na tak potężne meble, poszukajcie dekoracji, które nadadzą pomieszczeniom oczekiwany klimat. Dzięki temu możecie sami kreować trendy i tworzyć własną modę – na rękodzieło. Namawiamy Was do wyrażania siebie, swojej pasji i upodobań właśnie poprzez aranżację przestrzeni we własnych „czterech kątach”.

Tagi: