Historie pisane dłutem

www FB YT

Gdzie kupić meble gdańskie?_

Meble Gdańskie z Pracowni Meble MebS

Współcześni Klienci są przyzwyczajeni do tego, że gdy potrzebują nowych mebli, po prostu udają się do sklepu albo wchodzą na stronę internetową. Przeglądają katalogi i z gotowej oferty wybierają model, który już czeka na nich w sklepowym magazynie albo zostanie w ciągu kilku dni sprowadzony z magazynu producenta. I już, to wszystko. Mebel będzie w całości – albo w częściach (do samodzielnego montażu lub też do instalacji przez pracowników dostawcy). Identyczny, jak tysiące produktów z tej samej serii, które opuściły taśmę produkcyjną w fabryce. W nowoczesnych wnętrzach ta powtarzalność jest zaletą, ale do mieszkań i domów tradycyjnych, klasycznych zupełnie nie pasuje…

W przypadku mebli gdańskich zamówienie wygląda zupełnie inaczej. Bliższe jest galeriom sztuki, niż sklepom meblowym. Tak, jak w galeriach artyści prezentują pojedyncze, absolutnie unikalne obrazy, rysunki czy rzeźby – tak w Pracowni Mebli MebS powstają dzieła, które są niepowtarzalne. Każde z nich to jeden jedyny taki egzemplarz na świecie. Kolejny będzie już nieco inny, zmieniony, a często dostosowany do życzenia przyszłego posiadacza.

Czy wiecie, że kiedyś zrodził się w naszej Pracowni szalony pomysł, by nawiązać współpracę z salonami meblarskimi? To był czas, w którym wszystkie firmy zachwycały się „sieciami sprzedaży”. Pomyśleliśmy o tym, nawet rozmawialiśmy z niektórymi właścicielami sklepów, ale pomysł upadł… Dla mebli gdańskich nie ma miejsca w sklepie. Nie da się dzieła sztuki, które niesie w sobie taki ładunek emocji, pracy i myśli sprzedawać jak zwykłej rzeczy. Meble gdańskie są jakby przeniesione z innej epoki. Sprawiają, że wnętrze, w którym znajdą swoje miejsce, także przemienia się w klasyczną rodową siedzibę – a przecież takich domów niemal się już dziś nie spotyka…

Również zamówienie rzeźbionych mebli z drewna nie przypomina zwykłej „transakcji”: katalog, wybór, płatność, dostawa. W Pracowni Mebli MebS spełniamy marzenia osób, które powierzają nam urządzenie ich mieszkania: gabinetu, salonu, kuchni, sypialni… A przecież to wielka radość – mieć wpływ na wszystko; móc zamówić dowolny motyw, zdecydować, jak ma wyglądać i jakie niesie z sobą przesłanie. Nieraz stajemy się powiernikami tajemnic. Gdy przyszły właściciel wręcza nam zdjęcie do wykonania rzeźbionej podobizny bliskiej osoby np. na froncie szafy – często tylko my wiemy, dlaczego wybrał akurat to zdjęcie. Rozmawiamy z naszymi Klientami, słuchamy ich i doradzamy jak sprawić, aby stół, kredens czy biurko wpisywały się w historię jego rodziny i stały się częścią tego najbliższego, najbardziej osobistego i prywatnego świata.

Gdy tworzymy meble z drewna w stylu gdańskim, stosujemy dokładnie takie same metody, jak nasi mistrzowie z dawnych pracowni rękodzieła. Jesteśmy gotowi stworzyć zupełnie nowy wzór od podstaw, tylko dla jednej osoby. To tak, jakby ktoś gotów był uruchomić całą fabrykę, żeby wyprodukować jeden, jedyny detal. Tam jednak nikt nie podjąłby takiej decyzji, a dla nas jest to codzienność. W każde zamówienie – od narysowania projektu aż do oznakowania gotowych mebli unikalnym numerem – angażujemy całą naszą wiedzę, czas, doświadczenie, wyobraźnię i pasję. Dlatego na pytanie: gdzie kupić meble gdańskie – odpowiadamy zawsze: po prostu zadzwonić, umówić się na spotkanie, przyjechać do naszej Pracowni i porozmawiać. Wszystko zaczyna się zawsze od rozmowy.


 

Tagi: