Historie pisane dłutem

www FB YT

Jak powstaje rzeźba cz.VIII – dłuto i ołówek atrybutem rzeźbiarza_

Dłuto i ołówek atrybutem rzeźbiarza

 

Jak zaczyna się nowy tydzień w Pracowni Mebli MebS ?

Aby przybliżyć Wam dzisiejszy poranek, wróćmy do nowego projektu i kolejnego etapu jego realizacji.
Zdjęcie zatrzymało czas w miejscu, ale nie trzeba tu wybitnej analizy, aby stwierdzić, że w Pracowni MebS czas płynie wolnej.
Nie ma mowy o pośpiechu, słowo „terminy” jest nam praktycznie obce. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zreazlizować kolejnego zamówienia w określonym czasie, to po prostu informujemy klienta o realnym terminie wykonania. Unikamy wszelkich negatywnych emocji, bo przecież właśnie emocje, pasja są wydobywane z dębowych kłód i desek. Taka forma pracy wyróżnia naszą Pracownię na tle pozostałych „mini fabryk”, w których meble produkowane są „na sztuki” i z jak największym wykorzystaniem parku maszyn i narzędzi.
Niezwykły tryb pracy „Teamu MebS” sprawia, że nasi Mistrzowie cenią sobie komfort i warunki sprzyjające umysłowi artysty.
To oni decydują o harmonogramie dnia, to oni nadają tempo, zgodne z ich charakterem, osobowością, doświadczeniem. Jeżeli któryś z nich ma nowy pomysł i potrzebuje czasu na przemyślenia, nie musi nikogo pytać o zdanie. Po prostu siada przy swoim stanowisku, czasem stoi, opierając się o blat warsztatu i z zadumą patrzy na to, co ma przed oczami. My wiemy, że w tym momencie przechodzi do innego wymiaru, artystycznego świata. W jego głowie kłebią się niezliczone wizje, myśli, wizualizacje. Te chwile należą do najbardziej twórczych. To podczas nich powstają niezwykłe projekty, detale, czy nowe formy uwydatniania piękna z dębowego materiału.

Pamiętajcie, że czasem warto zwolnić, aby mieć czas na tworzenie. Wszak wyobraźnia, to jedyna rzecz, która jest nieograniczona i to ona jest matką najpiękniejszych wynalazków, arcydzieł, technik itd.

Zostawiamy Mistrza dając mu swobodę w pracy nad kolejnym etapem, znanego Wam już projektu. Spoglądając na rzeźbę, w okolicy łokcia Mistrza zobaczycie już zalążki piękna, które niebawem zostanie wydobyte z całego kawałka, który jeszcze nie tak dawno był zwykłą, dębową deską.

Tagi: