Historie pisane dłutem

www FB YT

Klasyczny komplet wypoczynkowy z luksusowymi, skórzanymi obiciami_

skórzane wypoczynki

 

Miękkie, skórzane obicia, głębokie fotele i kanapa z idealnie wyprofilowanym oparciem – to wygoda, w której można się rozsmakować już od pierwszej chwili. Wyobraź sobie, że po dniu intensywnej pracy powracasz do spokojnego, nastrojowego wnętrza domu i siadasz z aromatyczną kawą, a może lampką dobrego koniaku, na takim właśnie fotelu. Czujesz, jak skórzane obicie miękko ugina się, tworząc oparcie dla zmęczonych pleców. Dodatkowo możesz oprzeć ręce na szerokich podłokietnikach. Odchylasz się wygodnie do tyłu, rozluźniasz i czujesz, jak opuszcza Cię całodzienne zmęczenie…

Mówiąc i pisząc o meblach gdańskich koncentrujemy się na ogół tylko na ich walorach dekoracyjnych. Nic w tym dziwnego – są to wszak jedne z najbardziej niezwykłych i jednocześnie eleganckich elementów wyposażenia wnętrz, jakie współcześnie powstają. Ale w dawnych wiekach twórcy (stanowiący dla nas wzór) potrafili łączyć w jednym projekcie kilka niepowtarzalnych zalet – to, co piękne, musiało być też solidne i komfortowe. Dopiero te trzy cechy składały się na sukces i decydowały o tym, że odbiorcy zaczynali doceniać markę.

Współcześnie w Pracowni Mebli MebS nadal liczy się taka właśnie staranność. Dlatego także i w tym projekcie kompletu wypoczynkowego luksusowa konstrukcja łączy się z wytwornymi rzeźbieniami. Cała rama – zarówno fotela, jak i kanapy – pokryta jest wyraźnymi płaskorzeźbami z ornamentem roślinnym (liśćmi akantu, kwiatami, owocami), a podtrzymywana jest przez lwy. Te dzikie koty to nie tylko symbol naszej Pracowni – ale także motyw nierozerwalnie związany z meblami gdańskimi i Miastem Gdańskiem. W tym projekcie majestatyczne sylwetki lwów wprowadzają ład i harmonię – stają się symbolem trwałości oraz potęgi. Bije od nich niezwykły spokój, podkreślany dodatkowo przez masywną formę zarówno fotela, jak i sofy.

Uwagę przykuwa także kształt oparcia, siedziska oraz podłokietników w meblach tworzących ten komplet. Skórzane obicie dosłownie „przelewa się” przez rzeźbioną konstrukcję mebli. Właśnie dzięki temu jest ono tak wygodne. Nie nazbyt miękkie, ale też nie twarde – daje przyjemne uczucie „zapadania” się w fotel lub kanapę. Dla Ciebie to najlepszy odpoczynek – gwarancja natychmiastowego odprężenia.

Doskonałym uzupełnieniem kompletu są ławy, stoły oraz stoliki kawowe z podobnymi rzeźbieniami, a także stołki pokryte skórzanym obiciem.

Tagi: