Historie pisane dłutem

www FB YT

Kuchnie w stylu gdańskim_

Meble rzeźbione do kuchni i jadalni

 

W naszym języku istnieje wiele określeń, które stawiają kuchnię na dalszym planie. Mówi się „dostać się gdzieś kuchennymi drzwiami”, „poznawać coś od kuchni”. Ta sfera domu, zwłaszcza w bogatszych warstwach społecznych, kojarzyła się niegdyś z tym, czego nie pokazuje się gościom – oni mogli oglądać jedynie efekty kuchennych prac, podawane do stołu. Na szczęście od tamtej pory wiele się zmieniło i dziś kuchnia, choć nadal stanowi sferę prywatną, w niczym nie ustępuje pozostałej części mieszkania. Jest równie elegancka, ma być też tak samo komfortowa. W dobie popularności aneksów kuchennych nawet się jej już nie ukrywa. Wręcz przeciwnie: do pięknie urządzonej zaprasza się przyjaciół na serdeczne pogaduchy. Aż żal nie wykorzystać tej przestrzeni, która (odpowiednio zaaranżowana) może stać się idealnym miejscem do wzmacniania międzyludzkich więzi.

Nie wiemy, co takiego mają w sobie kuchnie, że właśnie w nich najlepiej się rozmawia, odpoczywa, przesiaduje z serdecznymi znajomymi, a czasem nawet pracuje. Wiemy jednak co zrobić, by nadać tej przestrzeni taki właśnie, ciepły, przyjemny i komfortowy charakter. Naszym zdaniem nic tak nie ociepla wnętrza, jak rzeźbione meble z litego drewna. Od wielu lat projektujemy kuchnie w stylu gdańskim i tworzymy z ich pomocą miejsca, które naprawdę w całości, od sufitu po podłogę urządzone są według takich wzorców.

Rzeźbione meble są wprost idealne do zabudowy kuchennej. Szafki, wyspy i stoły prezentują się imponująco, gdy zapełniają niemal całą powierzchnię ścian. Jednocześnie gustowna, łagodna barwa drewna i sam naturalny surowiec tworzą niezwykle przytulny klimat, a to sprawia, że w kuchni chce się przebywać nie tylko podczas przygotowywania posiłków.

W Pracowni Mebli MebS za każdym razem nadajemy meblom kuchennym określoną tematykę – tak, by stanowiły komplet, a jednocześnie opowiadały historię. Wyobrażamy sobie, że siadasz w urządzonej już kuchni, z filiżanką herbaty albo kubkiem kawy i relaksujesz się, patrząc na bogate rzeźbienia. Twoja myśl odpływa w stronę przedstawionych na nich obrazów i wzorów, dlatego naszym zadaniem jest zapełnienie frontów takimi płaskorzeźbami i ozdobami, które nigdy Ci się nie znudzą.

Naszą inspirację stanowią najczęściej motywy morskie, a także gdańskie, związane z żeglugą czy też zabytkami miasta. Panoramy i widoki portowe sąsiadują z imponującymi okrętami na pełnym, wzburzonym morzu. Z odmętów wynurzają się piękne syreny, a nad potęgą wód panuje bóg Posejdon. Czasem sięgamy również po kompozycje z kwiatów, owoców i smakowitości, takich jak sery czy wędliny. Na płaskorzeźbach pysznią się gąsiory z winem, beczki najlepszego piwa, a także młynki pachnące jeszcze świeżo mieloną kawą.

Rzeźbimy tak, aby Twój wzrok za każdym razem wyławiał z ornamentów coś nowego, czego wcześniej nie udało się dostrzec. To właśnie jest w meblach gdańskich najpiękniejsze: one są wieczną, fascynującą tajemnicą, a swoje sekrety ujawniają stopniowo. Nie sposób poznać ich na pierwszy rzut oka.

Tagi: