Historie pisane dłutem

www FB YT

Meble MebS na Hubertus Arena 2017 – IV edycji Targów Myśliwskich!_

meble myśliwskie

Już teraz wiemy, że rok 2017 jest dla nas przełomowy pod względem okazji do spotkań z wielbicielami mebli gdańskich. I choć esencja naszej pracy to czas spędzany w artystycznej samotności w naszej sierakowickiej siedzibie – a więc wśród drewnianych bali, desek i płyt, wśród odgłosów zbijania, cięcia i rzeźbienia – to jednak równie wspaniałe są dla nas spotkania z Wami!

Właśnie podjęliśmy kolejne wyzwanie i lada dzień po raz drugi w tym roku wyruszamy do Ostródy. Tym razem naszym celem jest Hubertus Arena 2017, czyli IV edycja Targów Myśliwskich. W Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO Mazury będą prezentować się przeróżne firmy z branży myśliwskiej i pokrewnych dziedzin. To niepowtarzalna okazja do spotkania miłośników wszystkiego, co wiąże się z wielowiekową historią i tradycją myśliwską. Spodziewamy się gości nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. I już teraz cieszymy się na sposobność, by pokazać, w jak niezwykły sposób las, żyjące w nim zwierzęta i blisko związani z nim ludzie mogą zainspirować artystów.

Na Targi Myśliwskie Hubertus Arena zabieramy oczywiście naszą kolekcję mebli gdańskich z motywami myśliwskimi. Pracowaliśmy nad nią przez wiele lat, dlatego dziś obejmuje ona bardzo wiele wyrobów – począwszy od imponujących kompletów gabinetowych, poprzez komody, barki i fotele, aż po stojące zegary, stoliki kawowe czy też lampki z witrażowymi kloszami.

Naszymi „przewodnikami” po myśliwskim świecie są dwie ważne, wyjątkowe postacie: św. Hubert, patron myśliwych, a także Diana, starożytna bogini łowów. Ich przestrzenne figury bardzo często zdobią ręcznie rzeźbione wyroby z tej kolekcji. Na gzymsach, frontach, podłokietnikach i plecach mebli pojawiają się jednak i inne motywy: myśliwi z psami podczas polowań, sceny ze św. Hubertem, a także całe bogactwo leśnej przyrody. Czego tu nie ma! Dziki, jelenie, dzięcioły, kuny, wiewiórki oraz dekoracyjne liście dębu z żołędziami pokrywają dosłownie całą powierzchnię tych snycerskich dzieł sztuki.

Motywy myśliwskie nie należą do tradycyjnych zdobień mebli gdańskich. Wymyśliliśmy tę kolekcję sami, łącząc dwie nasze pasje: tradycję snycerską i odwołanie do bogactwa natury, z którego sami też zresztą korzystamy, czerpiąc surowiec do pracy. Nie możemy się doczekać, kiedy zaprezentujemy nasze dzieła na form Hubertus Areny – wśród ludzi, którzy podzielają nasz zachwyt dziką przyrodą.

więcej o targach na https://web.facebook.com/hubertusarena/ oraz http://www.hubertusarena.pl

Tagi: