Historie pisane dłutem

www FB YT

Meble MebS w Salonie CITY MEBLE!_

Galeria wnętrz Gdańsk

Z największą radością dołączyliśmy do marek, które prezentują się w Salonie CITY MEBLE w Gdańsku. Już od 15 grudnia galeria ta umożliwia swoim Klientom zamówienie wyrobów z Pracowni Mebli MebS. Wiążemy z tą współpracą duże nadzieje – co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze Salon będzie dla nas ważnym miejscem prezentacji idei i dorobku naszej sierakowickiej Pracowni. Po drugie – z racji przywiązania do naszego regionu, a także do miasta, od którego styl gdański wziął swoją nazwę – cieszymy się, że właśnie tu, na Pomorzu wielbiciele artystycznych wyrobów drewnianych będą mogli dosłownie i w przenośni spotkać się z marką MebS.


Salon CITY MEBLE to wnętrze, w którym bogactwo wzorów i form, przede wszystkim drewnianych, przyprawia o zawrót głowy. Wiemy, że w takiej przestrzeni ekspozycja Mebli MebS znajduje dla siebie miejsce znakomite. Jesteśmy zachwyceni duchem Salonu – tym umiłowaniem barwy drewna, jego podatności na kształtowanie, ale też inspiracji, które można czerpać z tego surowca. Nieraz mówiliśmy, że dębowe drewno dosłownie samo „podpowiada”, co jeszcze warto z niego wyrzeźbić. Jeśli weźmie się do ręki deskę albo płytę i obejrzy się ją dokładnie wiadomo już, jaką rzeźbę lub płaskorzeźbę można z niej wydobyć. W CITY MEBLE wyroby Pracowni Mebli MebS znajdują się wśród dzieł projektantów, którzy tak samo jak my rozumieją tę wyjątkową formę „współpracy”, jaka łączy doświadczonego rzeźbiarza lub snycerza z surowcem, który znajduje się w centrum jego pracy.

W Pracowni Mebli MebS kolejne dzieła tworzy się niespiesznie, starannie, tradycyjnymi metodami snycerskimi – prawie wyłącznie na indywidualne zamówienia Klientów. Z tego względu nie mamy możliwości prezentacji naszych wyrobów w tradycyjnych salonach meblarskich czy też sklepach. W przypadku współpracy z nami nie ma też mowy (z wyjątkiem okazjonalnej wyprzedaży ekspozycji targowej) o zakupie kompletów wypoczynkowych, stołów, komód, szaf czy też biurek.

Prace rozpoczynamy dopiero po spokojnym omówieniu wszelkich szczegółów z Zamawiającym, a więc dopiero wtedy, gdy marzenia i wyobrażenia Klienta nabiorą realnego kształtu również w naszej wyobraźni. Jeśli planować trzeba jeszcze precyzyjniej, posiłkujemy się wizualizacją komputerową w programie architektonicznym. Projekt ten i tak trzeba jednak później odrysować na drewnie, a cały proces cięcia, rzeźbienia, sklejania i malowania przebiega ręcznie, jak przystało na manufakturę rzemieślniczą.

Jeśli jesteście z Gdańska lub przejazdem pojawicie się w tym mieście zapraszamy zatem do Salonu CITY MEBLE na rozmowę o pięknych meblach i o Waszych wnętrzach, które również mogą wypełnić się snycerskimi perłami w stylu gdańskim. Dodajmy jeszcze, że w CITY MEBLE znajdziecie również inne znamienite wyroby takich marek, jak: Marchewka (schody, podłogi, wnętrza), Pinus (okna), Vengelis (oświetlenie) oraz Haritage (płytki).

 

Tagi: