Historie pisane dłutem

www FB YT

Na Dzień Matki_

Dzień Matki Mamy Dzień Dziecka

 

Na co dzień bardzo wiele piszemy Wam o naszej pracy, materiałach, metodach projektowania i rzeźbienia mebli… Dzielimy się tym, jak proces twórczy wygląda z punktu widzenia snycerza. Nigdy nie zapominamy jednak, że Pracownia Mebli MebS to przede wszystkim ludzie, bez których żaden, nawet najcenniejszy materiał nie zamieniłby się w meblarskie dzieło sztuki. I tak się jakoś złożyło, że pisząc o naszych snycerzach, najczęściej ilustrowaliśmy projekty zdjęciami mężczyzn. Tymczasem do naszego zespołu należą także panie! Doskonale odnajdują się w zadaniach, uznawanych stereotypowo za męskie. A ponieważ tak się składa, że obie panie są mamami i artystyczną pasję łączą (w perfekcyjny sposób) z wychowywaniem dzieci, chcielibyśmy z okazji zbliżającego się Dnia Matki poświęcić dzisiejszy artykuł właśnie im.

Kobieca ręka jest niezastąpiona w działaniach artystycznych. Widać tu pewną charakterystyczną zwiewność i lekkość w projektowaniu wzorów, delikatność motywów roślinnych, specyficzną subtelność w odzwierciedlaniu detali. Kwiaty i kobieca natura doskonale ze sobą współgrają – nawet jeśli są to kwiaty rzeźbione w dębowym drewnie, a więc takie, których wykonanie wymaga sporego wysiłku. Mimo to, choć każdy z artystów ma swoje specjalności i tematy, w jakich czuje się najlepiej, to w Pracowni Mebli MebS panuje pod tym względem idealna zgoda. Każdy ze snycerzy może podjąć się każdego motywu – bez względu na to, czy w danej chwili kończymy zamówienie na projekt sypialni z motywami kwiatów i aniołków, czy raczej odwzorowujemy okręt pod pełnymi żaglami na wzburzonym morzu.

Panie należące do zespołu Pracowni Mebli MebS realizują się jednak nie tylko w pasji rzeźbiarskiej, ale także w zadaniach stolarskich czy montażu mebli. Po wielu latach wspólnego pokonywania przeróżnych wyzwań cały team rozumie się dosłownie bez słów, dlatego uzupełniamy się znakomicie i każda z osób należących do grona naszych współpracowników może wspierać i zastępować pozostałych w ich zadaniach.

Do naszej relacji oraz zdjęć dołączamy także serdeczne życzenia dla wszystkich Mam, które obchodzą dziś swoje święto. Życzymy im przede wszystkim rodzinnego szczęścia, ale też czasu na to, by mogły realizować się w swoich pasjach. I aby zawsze spotykały się z wdzięcznością za cały swój trud, starania oraz troskę.

***

To nie przypadek, że z Dniem Matki niemal sąsiaduje w kalendarzu Dzień Dziecka. I tu ciekawostka! W Pracowni Mebli MebS mamy także przedstawiciela najmłodszego pokolenia. Oczywiście nie wykonuje on na razie trudnych ani ciężkich prac, nie jest też zatrudniony na etacie. Zamiast obowiązków czekają tu na niego same przyjemności, bo do takich należy z pewnością ćwiczenie umiejętności rzeźbiarskich pod okiem bardziej doświadczonych kolegów-snycerzy. Te próby są z miesiąca na miesiąc coraz lepsze, wprawniejsze, precyzyjniejsze. To wspaniałe i niezwykłe zarazem, że w dobie smartfonów, gdy wszystko staje się łatwo dostępne „na gotowo”, młode pokolenie chce mierzyć się z tak wymagającymi pasjami, jak rzeźbienie w drewnie. Dzięki temu jesteśmy spokojni, że sztuka snycerska nie zaniknie nigdy, a i Pracownia Mebli MebS będzie trwać przez pokolenia!

Tagi: