Historie pisane dłutem

www FB YT

Pozytywne przesłanie na Nowy Rok_

Przełom starego i nowego roku to czas wręcz magiczny. Jak w żaden inny dzień odczuwamy wtedy jednocześnie żal za mijającymi miesiącami oraz sukcesami, które odchodzą właśnie do historii – i podekscytowanie na myśl o czekających nas przyszłych wyzwaniach. Emocje te znamy z autopsji, ale sądzimy, że wielu naszych Czytelników odnajdzie w tym opisie również swoje doświadczenia. Części z Was towarzyszą teraz zapewne nadzieje na realizację planów zawodowych, związanych z karierą i awansem lub rozwojem własnej firmy, ale być może macie również własne plany artystyczne? Życzymy Wam, by wszystkie udało się spełnić w ciągu 12 nadchodzących miesięcy, a efekty Waszych starań przerosły wszelkie oczekiwania!

Najnowszy mebel gdański z Pracowni MebS

Niech pozytywnym przesłaniem i wzorem dla was na 2018 rok będą postacie widoczne na zdjęciach. To najnowsze, cały czas powstające jeszcze dzieło Pracowni Mebli MebS. Nazwaliśmy je „Armią Konrada” od imienia naszego Klienta, który wymarzył sobie absolutnie wyjątkowe meble, a następnie tymi wyobrażeniami podzielił się z zespołem naszych Mistrzów. W tej chwili możemy zdradzić, że poszczególne postacie odnoszą się symbolicznie do ważnych wydarzeń z życia pomysłodawcy, nie tylko minionych, ale i przyszłych. Zanim jednak będziemy mogli ujawnić, jaki projekt przygotowujemy pracując nad posągami, przedstawiamy jego bohaterów.

Dwóch Atlasów – rzeźby z litego drewna

Dwóch z nich symbolizuje siłę, wytrzymałość i wytrwałość. To figury Atlasów, podtrzymujących w mitologii ziemski glob, a u nas pewne symboliczne wizerunki. Przyjrzyjcie się muskulaturze tych potężnych postaci, które bez trudu utrzymują na wyprostowanych ramionach niewyobrażalny ciężar. Nasi Mistrzowie wykonali te rzeźby z niewiarygodną wręcz precyzją – widać tu każdy napięty mięsień, ale też wysiłek odmalowujący się na twarzach Atlasów. Realistyczna jest również ich poza: półklęcząca, z pochyloną głową. Jednak mimo pochylenia sylwetki, nikt nie ma wątpliwości, że od tych postaci bije siła, pewność siebie i duma. W swoim wysiłku figury te pozostają nieugięte, a taka postawa sprawia, że ich poświęcenie budzi szacunek.

Dwóch legionistów – rzeźby z litego drewna dębowego

Dwie pozostałe postacie to rzymscy legioniści. Mistrzowie z Pracowni Mebli MebS bardzo zadbali o to, by starannie odwzorować ich strój i uzbrojenie. Sylwetki żołnierzy kontrastują z potężnymi figurami Atlasów – są one wysmukłe i zwinne, ale wysportowane i dobrze umięśnione. Wojownicy wyglądają dzięki temu tak, jakby dosłownie za chwilę mieli zerwać się na sygnał bojowy, a rozwiane przez wiatr peleryny przydają ich wizerunkom lekkości i dynamiki. Żołnierze mocno dzierżą w dłoniach tarcze i miecze, i są zdecydowani walczyć do końca – czyli do zwycięstwa.

Niech to będzie dobry rok!

Zatem – niech w Nowym Roku 2018 towarzyszą Wam zawsze odwaga i siła. Taka, jaką mieli starożytni wojownicy, doskonalący się w walce i osiągający nawet niemożliwe cele. Życzymy Wam również pokonywania bez trudu wszelkich przeszkód i wielu okazji do rozsmakowywania się w imponujących sukcesach. Nie ma znaczenia, czy będą to sukcesy zewnętrzne, w pracy, w sporcie, w konkursach – czy może wewnętrzne, gdy udaje się Wam przezwyciężyć jakiekolwiek ograniczenia i wznieść się ponad granice. Życzymy Wam abyście w tym roku nieraz udowadniali sobie, że stać Was na więcej, niż sami po sobie moglibyście się spodziewać.

Tagi: