Historie pisane dłutem

www FB YT

Wielka premiera w Pracowni Mebli MebS: wyspa kuchenna biała!_

Białe meble do kuchni

Uwielbiamy dzielić się z Wami ważnymi niezwykłymi wydarzeniami z naszej Pracowni. Tym razem okazja jest szczególna – i to aż z dwóch powodów. Po pierwsze: wkrótce wyjedzie od nas do nowoczesnej rezydencji pierwsza w portfolio Mebli MebS kuchenna wyspa. Po drugie: właśnie podczas projektowania tego mebla pierwszy raz w naszej historii zastosowaliśmy – prócz tradycyjnych szkiców ołówkiem – także komputerową wizualizację 3D. Wszyscy mamy poczucie, że oto w naszej Pracowni otwieramy nowy rozdział.

Mimo wielu lat doświadczenia w branży snycerskiej i tysięcy godzin, które nasz zespół spędził wspólnie nad projektowaniem oraz wykonywaniem mebli, zaliczamy nadal kolejne nasze debiuty. Stolarstwo, rzeźbiarstwo i snycerstwo uczą pokory, ponieważ nigdy nie można przyjąć, że wie się już wszystko. Zawsze pojawia się nowy pomysł, nowe wyzwanie, któremu chce się stawić czoła – ale żeby to zrobić, trzeba odnaleźć się w nowej sytuacji i myśleć nieszablonowo. Kuchenna wyspa sprawiła, że rozwiązaliśmy kilka zupełnie nowych dla nas zagadek rzemieślniczych.

Przede wszystkim sięgnęliśmy po inną niż dotychczas metodę projektowania. Z pewnością jest ona znacznie efektywniejsza na etapie dogadywania z Klientem formy projektu. Wcześniej mieliśmy do dyspozycji kartkę i ołówek, a wszelkie pomysły rozrysowywaliśmy ręcznie. Dla nas te szkice były czytelne, ale w jaki sposób przekazać myśl Zamawiającemu, który nie musi znać się na rysunku, bo na co dzień zajmuje się zupełnie inną branżą? Wprawdzie zawsze osiągaliśmy pełne porozumienie co do wizji projektu, ale też zawsze chcieliśmy pełniej zobrazować mebel już w chwili jego omawiania. Klient ma przecież pełne prawo, by uczestniczyć w planowaniu każdego szczegółu, ponieważ to w jego domu znajdzie się gotowe dzieło i przede wszystkim jego marzenia ma spełniać.

białe meble do kuchni z wyspą

Mając w pamięci powyższe rozterki, z ogromną radością powitaliśmy w naszym gronie specjalistę od komputerowych wizualizacji mebli. Od teraz jeszcze przed rozpoczęciem prac nad gotowym wyrobem możemy przygotować trójwymiarowy model i właśnie nad jego formą dyskutować z Klientem na wstępnym etapie projektu. Co więcej: możemy wpisać każdy z elementów wyposażenia w wizualizację całego wnętrza. Tak przedstawiona aranżacja zupełnie inaczej oddziałuje na wyobraźnię.

Unowocześnienie metody projektowania naszych wyrobów nie wpływa oczywiście w żaden sposób na naszą pracę stolarską i snycerską. Tu nic się nigdy nie zmieni i zmienić nie może – zawsze podstawowym narzędziem będzie dla nas dłuto, a pojedyncze elektronarzędzia angażować będziemy tylko tam, gdzie jest to niezbędne – podczas cięcia desek i płyt oraz montażu wyrobów. Samo snycerstwo i rzeźbiarstwo pozostaje dla nas swego rodzaju świętością: Meble MebS to zawsze meble rzeźbione dłutem w surowym litym drewnie, na którym wcześniej narysowaliśmy ołówkiem kontury wzoru.

Choć technika rzemieślnicza nie ulega zmianom, istnieje inny sposób na to, by rzeźbione gdańskie Meble MebS podążały za oczekiwaniami współczesnych odbiorców: to nieustanna praca nad asortymentem. Wyspy kuchenne należą do niezmiernie modnych rozwiązań architektonicznych, dlaczego więc nie wykonać ich także w stylu gdańskim? Ta potrzeba nieustannego poszukiwania nowych dróg doprowadziła nas do idei, której realizację widzicie na zdjęciach. Tradycja snycerska przepięknie połączyła się tu z wymaganiami współczesnych użytkowników kuchni. To tak, jakby w jednym projekcie przeniknęły się dwie epoki…

Tagi: